Parmak izlerinin hürmeti

Hala bir yerlerde nefes alabiliyorsak hiç farketmesek de hayatımızda parmak izi bulunan iyiliğin peşine düşmüş dünyanın en güzel kalplerinin hürmetinedir belki de. Hayat zorlu yollarla karşımıza çıksa da her zaman derin bir nefes alıp yola devam etmemiz gerekir. Belki de huzurun parmak uçlarından öpmüşüzdür, hiç habersiz.

Ruhumuzun temelinde dolaşan sihirli parmak izleri. Sen benim en büyük sihirimsin dediğimiz de anlamamıştır belki de. Tutunabildiğimiz bir tutam kahkaha, yankılanan hayatlarımızda. Karşı koyamadan hayatımıza aldığımız bir tutam kahkaha. Avuçlarımızda yılların sıcaklığı birikmiştir çoğu zaman. Farkında olmasak da tırnaklarımızla kazıya kazıya geldiğimiz bu nokta, yalnızlığımızla üşüdüğümüz en narin anda avuçlarımızın sıcaklığını hissedip ‘ hadi! ‘ demişizdir tutkuyla.

Tutku demişken, varolmanın dayanılmaz hafifliğinde birkaç şarkı, köpüren bir deniz, gördüğümüz en güzel dolunay, hissettiğimiz o şahane dostluk. Gülümsemelerde birleşen hayatlar, kenetlenen ruhlar. Yine karşılaşacağız, sarılmanın doyumsuz hazzında buluşacak kollarımız. Yine geleceğiz aynı noktaya, yeniden doğup yeniden yıllanacak huzurumuz.

More from Dilara Şakoğlu

Parmak izlerinin hürmeti

Hala bir yerlerde nefes alabiliyorsak hiç farketmesek de hayatımızda parmak izi bulunan...
Read More

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir