İçsel Maviliklere Dönüş

Olabilecek olanın bütün güzelliği gözlerimizi kamaştırsa da bazen akışına bırakmak dünyanın en haklı isyanıdır. Gidebilmek bütün maviliğin ufkunda aslında var olan benliğimizi unutmaya çalışmaktır bir parça. Bir parça diyorum çünkü benliğimizin bütün uzuvlarında gezinen özgürlüğümüz mutlulukla birleştiğinde ancak bir parça değişime uğrar. Bu değişim bireyin toplum içindeki yerini bir parça da olsa yalnızlığa mühürler. Bireyin kişisel yalnızlığı, aslında ruhuna iyi gelse de çevresi içinde biraz yok oluşla mükafatlandırır onu. Bu yok oluş aslında öze dönüşle nitelendirilebilirken alışılagelmiş toplum normlarından uzaklaşmak olarak gözlemlenebilir halk arasında.

Aslında kendi benliğimize nasıl baktığımızla alakalı bir durum olmakla beraber bu yok oluş kristali bazen özümüze çok parlak gelebilir. Öyle ki çoğu insan sizdeki bu parlaklıktan korkar. Sıradanlığa alışmış bir beyinden sizi anlamasını beklemeniz durumunda kocaman bir duvar veya bir boşlukla karşılaşabilirsiniz ki bu genelde kocaman bir boşluk olur. Çünkü duvarları yıkmaya da alışmışsınızdır zaten.

Kişisel karanlığınıza tutacağınız en küçük ışık huzmesi sizi normların üzerinde oturan bir bilgeye çevirebilir. Farklılık saygınlığı getirir gibi görünse de aslında çevrenizden saygınlığınızı alıp size ‘farklı’ etiketi yapıştırılmasına neden olabilir. Bu etiket en başta olağanüstü bir gökkuşağı gibi gözükse de aslında ileride sizin küçük kişisel kıyametinizin başlangıcıdır. Hayatınızın bir daha asla eskisi gibi olmadığı, insanların size yaklaşımı ve en güzeli sizin insanlara yaklaşımınızın daha derin olacağı bir dönemden bahsediyorum. Evet, bir miktar özgürlük, hafif bir rüzgar ve bir parça tren rayının size vereceği bu değişime ne noktada hazır olduğunuzla ilgili kendinize sormanın vakti gelmedi mi? Eğer geldiyse,zihninizde yankılanan o harika sesi dinleyin. Önce küçük bir korkuyla gelen o inanılmaz, dayanılmaz ve tutkulu rüzgarla birleşmiş trenin minik tekerlerinden çıkan kesik çığlığı. Hadi, daha ne bekliyorsunuz?

 

More from Dilara Şakoğlu

İçsel Maviliklere Dönüş

Olabilecek olanın bütün güzelliği gözlerimizi kamaştırsa da bazen akışına bırakmak dünyanın en...
Read More

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir