An Gelir An’da Kalırsın

Rakamların bir önemi yok; kaç yaşındasın, hangi tarihtesin, saat kaç, bugün Salı mı? Boşverelim.

Yola dair o ilk adımı attı mı insan, zaman mevhumu sübtilleşiyor. Sonsuzluğun içindeki denge ve döngü unsuru yol kenarlarına bezediğim tüm taşları sarıyor. Hissediyorum; derinden işliyor.

Tanıdığım ve gördüğüm her bir insan akreple yelkovana dönüşüyor. Yaşadığımı sandığım bu hayat formu ve aracısı olan bedenim her bir zerreye tarifsiz bir ahenk ile dokunuyor. Gittiğim şehirler, gördüğüm yüzler, soluduğum tüm manzaralar bana beni anlatıyor. Tüm bu hissettiklerimden ve dokunduklarımdan daha iyi bir kitap, daha iyi bir aşk, daha iyi bir öğretmen yok.

Yola dair düşlediğim ne varsa hepsi birden oluyor. Üstelik bu, harekete geçmeye karar verdiğim o anda oluyor. Baş parmağımı kaldırıyorum ve bir araç duruyor. İstikamet ileri.

Hiç kimseye, hiçbir şeye ve hiçbir yere ait olmamanın tarifi mümkün olmayan bir özgürlüğü var. İnsanoğlu bu özgürlüğü bir kere tadınca hep o an’ı arıyor. Zaman durmuş, kim olduğunun ne önemi var? Baş parmağını havaya kaldırdığında duran o araçla birlikte karışıyorsun hayata. An geliyor, anda kalıyorsun.Yol alıyor, yol oluyorsun. Tek bildiğim özgürlük!

 

Written By
More from Şeyma Akgöz

Bedenden Ruha Tinsel Bir Dokunuş – Psychedelic Art Üstadı: Alex Grey

Resme ilgim ortaokul yıllarına dayanıyor. Fakat her ne kadar yıllar içinde kendimi,...
Read More

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir